Moskitiery NextMesh™ dla Twojego zdrowia

Moskitiery okienne NextMesh™ – najlepsze zabezpieczenie przed owadami przenoszącymi wirusy

Naturalną i bezpieczną dla środowiska metodą ochrony pomieszczeń przed owadami i insektami są moskitiery okienne. Moskitiera to zasłona z gęstej siatki, którą mocuje się na otwór okienny lub wentylacyjny. Dzięki zastosowaniu moskitiery możliwe jest całodobowe naturalne wentylowanie pomieszczenia bez obawy o przedostanie się do niego niechcianych owadów i insektów.

NextMesh™ – moskitiery okienne z szybkim i samodzielnym montażem

Wśród innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie moskitier okiennych uwagę zwracają siatki przeciw komarom i muchom NextMesh™, mocowane na samoprzylepny rzep NextHook™. Stanowią one idealny sposób na naturalną wentylację każdego pomieszczenia oraz chronią przed komarami, muchami, pająkami i innymi insektami.

NextMesh™ to siatka stworzona z poczwórnego włókna szklanego Fiber Glass i powłoką PVC wykonaną w technologii UltraFlex.Jej montaż polega na przyklejeniu do okiennicy lub krawędzi otworu wentylacyjnego taśmy samoprzylepnej z haczykami NextHook™, których zadaniem jest trwałe utrzymywanie siatki na właściwej pozycji. Samodzielnie zamontowana na oknie moskitiera zapobiega przedostawaniu się do wnętrza budynku różnorodnych owadów i insektów. Naturalna wymiana powietrza 24 godziny na dobę ma szczególne znaczenie w upalne dni i gorące noce w okresie letnim. Dzięki systemowi EasyRemove, każda moskitiera okienna NextMesh™ może zostać w szybki i prosty sposób usunięta bez uszkodzenia powierzchni ościeżnicy.

Chroń siebie i bliskich przed owadami rozprzestrzeniającymi choroby zakaźne

Zastosowanie moskitiery NextMesh™ daje skuteczną ochronę przed owadami, które mogą być nosicielami niebezpiecznych dla człowieka chorób zakaźnych. Za jednych z najbardziej śmiercionośnych latających zwierząt uznaje się komary. Przenoszą one patogeny wielu groźnych chorób, takich jak malaria, żółta gorączka (żółta febra) oraz dirofilarioza. Do listy owadów transmitujących wirusy wkrótce mogą zostać zaliczone muchy pospolite. Wszystko za sprawą wyników badań opublikowanych 6 lipca 2021 r. w czasopiśmie naukowym „Scientific Reports”, których autorami są irańscy naukowcy A. Soltani, M.  Jamalidoust, A. Hosseinpour, M. Vahedi, H. Ashraf i S. Yousefinejad. Wspomniani przed chwilą autorzy artykułu o tytule „First molecular-based detection of SARS-CoV-2 virus in the field-collected houseflies” (Pierwsze molekularne wykrycie wirusa SARS-CoV-2 u much domowych zebranych w terenie) zrealizowali pionierskie badania w zakresie obecności koronawirusa na powierzchni i w tkankach muchy domowej (Musca domestica).

Mucha domowa jako jedno ze źródeł transmisji choroby COVID-19

COVID-19 jest ostrą chorobą zakaźną układu nerwowego, wywoływaną przez zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Od początku zidentyfikowania tej choroby w listopadzie 2019 r. trwają intensywne badania mające na celu rozpoznanie wszystkich możliwych kanałów transmisji wirusa. W badaniach przeprowadzonych przez wspomnianych przed chwilą irańskich naukowców wykazano, iż w rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 swój udział mogą mieć popularne na całym świecie muchy domowe. Analizie posłużył materiał badawczy składający się ze 156 much schwytanych na otwartej przestrzeni nieopodal dwóch irańskich szpitali w Szirazie. U 75% pozyskanych do badania much stwierdzono na ich powierzchni obecność wirusa wywołującego COVID-19, natomiast 37% owadów posiadało wirusa we wnętrzu tkanek.

Zabezpiecz się w upalne dni przed owadami roznoszącymi choroby

Zastosowanie moskitier okiennych NextMesh™ i samoprzylepnych rzepów z haczykami NextHook™ pozwala zabezpieczyć się przed owadami mogącymi przenosić na człowieka różne niebezpieczne wirusy. To także najlepsza ochrona przed pająkami i komarami w upalne dni i gorące wieczory. Zabezpiecz swój dom za pomocą siatki na owady NextMesh™ i ciesz się naturalną wentylacją własnego mieszkania bez insektów. Moskitiera okienna NextMesh™ ochroni Twoje zdrowie i bliskich.

NextMesh™
Profesjonalne moskitierowe siatki na okno

Moskitierowe siatki na okno NextMesh™ są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne oraz skutecznie chronią przed owadami.